Alkali Mutfak Workshopları

Sofranızı alkali menüler, eşsiz lezzetler, enerji veren içeceklerle donatmak için gurme şef olmaya gerek yok.

Mutfağınızda ufak dokunuşlarla arkadaşlarınızı şaşırtacak yeni tariflerle tanışmak, pişirmenin alkali yolunu öğrenmek, pişirmeden pişirme teknikleri ile daha enerjik, daha canlı, daha sağlıklı sofralar yaratmak için workshoplarımızın tarihlerini takip edin.

Alkali mutfağın inceliklerini, alkali besinleri ve nasıl tüketeceğinizi, alkali mutfak pişirme tekniklerini, mutfak ekipmanlarını ve doğru kullanımlarını, temel alkali menüleri, yağ, un, şeker, yumurta kullanmadan, pişirmeden lezzetli tatlılar hazırlamanın ipuçlarını hem keşfedip, hem eğlenmek için workshoplarımıza katılıp bir mutfak sihirbazı olun.

Kilo Koruma – Dengeli Beslenme

Yanlış beslenmenin arttırdığı asit yükü ve dış çevrenin kirliliği ile vücudun asit yükü arttığında vücudun doğal tamponlama sistemleri yetersiz kalır. Vücudumuz doğal dengesini korumak için azla aside yağ hücrelerinde depolamaya başlar ve bu depolama bize kilo fazlalığı olarak geri dönmeye başlar.

Fazla kiloya karşı uygulanan zayıflama programları vücudun asit-alkali dengesi gözetilmediği için yağların yakılması ile serbest kalan asit yükü vücudumuz tarafından korunma güdüsüyle yağ hücrelerinde depolanır ve kilo vermek yerine diyet programlarında bir sure sonra kilo alınmaya ya da kilo verilememeye başlanır. Bu sebeple doğru bir program çerçevesinde ve asit-alkali dengesi gözetilerek kilo verme süresince alkali yüzdesi yüksek beslenmek çok önemlidir.

Alkali Beslenme Workshopları

Bu workshop sayesinde vücudunuzun denge formülünü keşfedip, sağlığınızı kendiniz Kontrol etmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Vücudunuzun doğal dengesine uygun beslenip, uygun yaşadığınızda daha enerjik, daha sağlıklı, daha genç ve zinde olmanın hiçte zor ve uygulanamaz olduğunu göreceksiniz.

Alkali yaşamın esasları, asit atıkları- birikmiş toksik atıkları vücudunuzdan temizlemenin basit yollarını, vücudunuzun pH dengesini koruyarak genel sağlığınızı nasıl sağlayacağınızı öğreneceksiniz.

Alkali Beslenme ve Çocuklar

Düzensiz ve yanlış beslenme, aşırı hazır gıda ve fastfood tüketme, kolalı, sodalı içecekler içme yoluyla çocuklarımız genç yaşlarda gereğinden fazla asit yükü ile yüklenerek, alerji, aşırı kilo, şeker, kalp hastalıları ve daha birçok hastalıkla baş etmek zorunda kalmaktadır.

Çocuklarınızla katılacağınız workshopların amacı onların bugünden yarınlarını doğru hazırlamanıza, kariyerinden, toplumsal ilişkilerine, okuldaki başarısından, spordaki performansına kadar onun başarılarını arttırmasına yardımcı olacaktır.

Çocuklarınız mutfağın inceliklerini keşfederken eğlenecek, eğlenirken sevmediği yiyeceklerden sevdiği yiyecekler yapmanın yollarını öğrenecek ve kendini gerçek bir mutfak sihirbazı olmaya hazırlayacaktır.

Bu workshop çocukları yerli malının kıymetini anlamasına ve doğayı, doğal olanı tanımasına imkân verecektir.

Hastalara Özel Workshoplar

Son yıllarda hemen hemen her uzman hastalıkların tedavisinde beslenmenin öneminin altını çizmekte, hastalarını alkali beslenmeye yönlendirmektedir.

Vücudumuz hafif alkali ortamda tam performans çalışır. Bu yüzdendir ki alkali besin düzeyi yüksek bir beslenme modeli hastalıklarda iyileşme sürecini kısaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bu workshoplarda hastalıklarla mücadele edenler bu mücadelede en büyük yardımcıları olacak olan alkali beslenmenin, alkali yaşamanın önemini, ana hatlarını, temel tariflerini öğrenip uygulayacaklar.

Tip 2 şeker, kolesterol, yüksek tansiyon, kanser, tiroid, aşırı kilo, kronik baş ağrısı,  alerji, astım gibi rahtsızlıklarından dolayı tedavi gören kişiler bu programa başvurabilirler.

Çalışanlara Özel Workshoplar

Sağlıklı kararlar, sağlıklı düşüncelerin, sağlıklı düşüncelerde sağlıklı bedenlerin sonucudur. Başarılı kişilere bakıldığında ortak özelliklerinin genel olarak sağlıklı, kendi merkezinde ruh, zihin, beden birlikteliğini yakalamış kişiler olduğunu görülür. Başarılı olmak için enerjik, canlı ve dinç olmak şarttır.

İşte alkali yaşam ve beslenme hem gün boyu enerjinizi korumanızda, hem sağlıklı kararlar almanızda yardım eder, hem de yaşamınızın önemli bir zamanını geçirdiğiniz iş yerinizde başarılı olmanızda size güç ve yön verir. Performansınızı arttırır, zihninizi açar.