“Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”

Alkali beslenme, vücut pH dengenizin hafif alkali değerde korunmasını sağlamakta en büyük yardımcınızdır, ancak tamamen yeterli değildir. Alkali beslenmeyle korunan beden sağlığınızın yanı sıra zihin ve ruh sağlığınızı da alkali değerlere taşıyarak desteklemeniz, alkali yaşam ve ideal sağlık için gereklidir. Alkali beslenme alkali yaşamın %65’idir. %35’ini duygu, düşünce ve davranışlarınızın negatif etkenlerden arındırılıp alkali konuma getirilebilmesi oluşturur.

Alkali yaşam beden, zihin ve ruh birlikteliği temeline oturur. Beden, zihin, ruh birlikteliği, kendi merkezinizde, değerlerinizin farkında olarak kararlı, istikrarlı ve dengeli olmaktır. Denge buradaki anafikirdir. Alkali beslenmeyle kurulan beden dengesinin (beden pH’ı) akıl ve ruh dengesiyle tamamlanması gerekir.

ALKALİ YAŞAM = BEDEN, ZİHİN, RUH BİRLİKTELİĞİ = BÜTÜNSEL SAĞLIK

Bütünsel sağlık önce beslenme ile başlar ve iyi derin bir uyku, spor yapmak, pozitif düşünmek, olumlama yapmak, yoga, meditasyon, masaj yaptırmak, denizde yüzmek, oruç ve doğru nefesle devam eder.

Nefes almak basit ve doğal bir eylem olduğu halde, günlük hayatımızda nefes almayı pek önemsemiyoruz. Nefesin sağlığımıza sağlayacağı katkıyı göz ardı ederek, hatalı nefes alıp vermeye devam ediyoruz. Doğru nefes alamadığımız için akciğerler gerektiği biçimde çalışmıyor, yaşlanma süresi hızlanıyor, bağışıklık sistemi bozuluyor, vücut toksin yükleniyor.

Vücuttaki her hücrenin beslenme veya metabolik işlemlerle oluşan asidi yakmak için oksijene gereksinimi vardır. Vücuda canlılık, enerji ve sağlık kazandıran pH, doğru nefes alıp vermekle yakından ilgilidir.

Doğru nefes alıp vermek, nefes üzerinde var olan bedensel ve zihinsel alışkanlıkları fark etmekten geçer. Günlük yaşama kolaylıkla dahil edilebilen ve herkese uygun nefes çalışmaları ve teknikleri ile nefes özgürleşir ve rahatlar. Nefes ile bağ kurmak doğamız ile deriden bağ kurmaya yardımcı olur.

ALKALİ BİR YAŞAM, VÜCUDUN pH DENGESİ İÇİN DİYAFRAMDAN, YAVAŞ VE DERİN NEFES ALIP, VERMEK SON DERECE ÖNEMLİDİR. NEFESİNİZE DİKKAT EDİN. ONU YENİDEN KEŞFEDİN VE MUCİZELERE TANIK OLUN.

YAŞAMINIZA MUCİZE KATMAK İÇİN ALKALİ YAŞAM VE DOĞRU NEFESİ KEŞFEDİN

Eğitim İçeriği:

– Alkali Yaşam Nedir?

– Alkalite ve Asiditenin Yaşamınıza ve Genel Sağlığınıza Etkisi

– Alkali Yaşam İçin Zihin Detoxu

– Alkali Beslenmenin Esasları

– İyi ve Derin Bir Uykunun Sırları

– Zihnin Sporu Meditasyon

– Dünyadaki En Büyük Alkali Su: Deniz ve Alkali Yaşam

– Son Yılların Bedenimize Hediyesi Detox (Lezzetli bir detox içeceği demosu ile)

VE DOĞRU NEFES

– Doğal Nefes Neden Önemlidir?

– Nefesi Etkileyen Bedensel ve Zihinsel Alışkanlıklar

– Doğal ve Dogru Nefese Geçiş

– Uygulamalı Nefes Teknikleri

– Faydalar

– Kontrendikasyonlar

– Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

– Uygulama

 

Tarih: 5 Nisan 2014 – Cumartesi
Saat: 13.00 – 17.00
Yer: Şapka Danışmanlık
Şehit Erdoğan İban Sokak No: 31 Akatlar, Beşiktaş / İstanbul
Katılım Ücreti: 200 TL